ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13899549
*
nr 1389 9549
Spegel
rokokostil, 77x54 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 april 2021
kl 19:54:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/4 21:03:31
1
100 kr
2/4 19:07:14
2
Vinnande bud
3/4 11:40:58
3
200 kr
3/4 11:40:58
2
250 kr (Budbetjänt)
5/4 19:48:56
4
300 kr
5/4 19:48:56
2
350 kr (Budbetjänt)
5/4 19:49:14
4
400 kr
5/4 19:49:14
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1389 9549
Spegel
rokokostil, 77x54 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 april 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/4 21:03:31 | 1 | 100 kr |
2/4 19:07:14 | 2 | Vinnande bud |
3/4 11:40:58 | 3 | 200 kr |
3/4 11:40:58 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
5/4 19:48:56 | 4 | 300 kr |
5/4 19:48:56 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
5/4 19:49:14 | 4 | 400 kr |
5/4 19:49:14 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58